BSC – Optofit-VKB Vác U19 : 73 – 43
Kétesélyes meccset, azt hiszem sokáig emlékezetes és fájó módon vesztettünk el.
A BSC előző szezon és idei szezon eredmények alapján is kb. velünk azonos erősségű csapat. Kétesélyes volt a meccs, és fontos a rájátszás első meccseként, ami nagyon hasznos, de nagyon keserű tanulságot adott gondolom/remélem mindnyájunknak.
A felkészülés jól indult, szerdán még teljes keretünk volt, de utolsó napokban ketten lemondták a részvételt. Ez nyilván nem tett jót a csapatmorálnak, és egy poszton nagyon beszűkítette a lehetőségeinket…
Az első két negyed a várakozások szerint alakult, egyet vesztettünk, egyet nyertünk pár ponttal. A félidő után viszont elfelejtettünk visszamenni a pályára. Volt már ilyen, pár perces fókuszvesztésünk, de ez most 10 percig tartott, 30-3 lett az eredmény! A negyedik negyedben újra egál lett, de akkora különbség nincs a két csapat között, hogy ekkora hátrányt le tudtunk volna dolgozni.
Lehet íri a megint sok hibát vétő, kulcsjátékosunk idő előtti kipontozódását eredményező rossz játékvezetésről, vagy másik kulcsjátékosunk sérüléséről, de nem ez volt a lényeg. A pici fókuszvesztés olyan pánikot és szétesést eredményezett, amit se a negyeden belül kért két időkérés, se a cserék nem tudtak megállítani. Fontos tanulság ez szerintem mindenkinek aki átélt ilyen – velem nem először történt meg, akár a szenvedő, vagy a nevető oldalon. Mindent megteszek azért, hogy ezt fel tudják a fiúk dolgozni, be tudjuk építeni a gondolkodásukba és tanuljanak belőle az élményt (most itt negatív) tapasztalattá, tudássá tudjuk alakítani.
Egyéni teljesítményeket tekintve Donát kimagaslott, de Ádám és Bence is szépen teljesített.
Hajrá VKB, hajrá U19-es csapat!
Beszámolót írta: Medgyasszay Péter, edző