Optofit-VKB Vác U14F – BKGDSE U14/B 75 – 42

Tavaszi szünet után tért vissza a pályára az Optofit-VKB Vác U14F-es csapata. A 75–42-es végeredménnyel záruló mérkőzésen a srácok megmutatták, milyen az, amikor a taktikai fegyelem és a csapategység találkozik a sebességgel.

A mérkőzés eleje még tapogatózó játékot hozott, az első negyed után 15–15 állt az eredményjelzőn. A második játékrészben azonban sebességet váltott a váci gárda: az egész pályás letámadás és a remek területzárások teljesen felőrölték a BKG-DSE védelmét. Ezt a negyedet 26–9-re nyerték a fiúk, amivel gyakorlatilag el is döntötték a találkozó sorsát. A fordulás után sem hagyott alább a lendület, a harmadik negyedben produkált 24–12-es futás végleg megpecsételte az ellenfél sorsát.

A 75 szerzett pont mögött több extra egyéni produkció is állt, amelyek közül hármat kiemelnék:

• Tóth-Timár Bence: A mezőny legponterősebb játékosaként 27 pontot vállalt magára, dominanciája a határozott befejezéseivel megkérdőjelezhetetlen volt.

• Farkas Botond Koppány: 18 pontjával a támadások egyik legstabilabb tartóoszlopa volt, kiváló hatékonysággal használta ki a helyzeteit.

• Lukácsi Lőrinc János: 14 pontot tett a közösbe, aktivitása folyamatos veszélyt jelentett az ellenfélre, a parketta mindkét oldalán.

A győzelem értékét növeli, hogy a mély keretnek köszönhetően mindenki hozzá tudott tenni a sikerhez. Tóth Ádám Gábor, Szottfried Botond, Borzák Ferenc, Tomcsányi Tamás Attila, Szíjgyártó Levente, Makovics Tihamér pontjai, illetve Katona Bende és Horváth-Kemény Zsolt Máté fáradhatatlansága kellett ahhoz, hogy ilyen magabiztos különbséggel záruljon a mérkőzés.

Egy sebességre és agresszív védekezésre épülő játékkal sikerült behúzni ezt a fontos győzelmet. A csapat megmutatta, hogy egymást segítve képesek végig diktálni a tempót és uralni a mérkőzés minden szakaszát.

Hajrá Vác! 🏀

Beszámolót írta: Cornejo Mátyás, edző

 

[/vc_column][/vc_row]