Mini Talent SE – Optofit VKB Vác U11V : 51 – 43
Optofit VKB Vác U11V – VMG DSE : 40 – 74
A hétvégén a 8., idei utolsó fordulóban vettünk részt Budaörsön, korábbinál egy csoporttal feljebb.
Jó volt a sorsolásunk, mert először a könnyebb ellenféllel kellett kezdjünk (Mini Talent SE), de nem tudtunk élni a lehetőséggel. Ellenfelünk első sora sokkal erősebb volt, mint a miénk, a páratlan negyedekben nagyon el tudtak menni. Második soraink nekünk volt sokkal erősebb, de nem annyival, hogy le tudjuk győzni őket. Itt alapvetően két azonos szinten lévő együttes csapott össze. A helyzetek jobb kihasználása döntött.
A második meccs sokkal nehezebbnek ígérkezett, hiszen ők nyerték jelentős különbséggel a Mini Talent SE elleni meccsüket. Itt is megfigyelhető volt az első és második sorok különbsége, de a második soruk is erősebb volt, csak 1 negyedet tudtunk döntetlenre hozni. Azonban azt hiszem, hogy mind edzőként, mind a játékosok ebből a meccsből tanultunk a legtöbbet. Ellenfelünk nem csak a helyzetkihasználásban volt jobb, de nagyon ügyesen taktikusan védekeztek, és nagyon jól indultak, jól passzoltak egymásnak, sok könnyű kosarat szereztek. Kértem a gyerekeket, hogy ne a kiosztott gumicukrokkal és szőlőcukrokkal foglalkozzanak ;), hanem nézzék mit, hogyan csinál jól az ellenfél. Már a pályán is volt amit le tudtak utánozni, de a meccs végi nyújtás közbeni beszélgetés során nyilvánvaló volt, hogy milyen sokan, milyen jól megértették mit kell ellesni ellenfelünktől. Az is nagyon jó volt, hogy ellenfelünk jó letámadása ellen a meccs közben vázolt taktikát – a taktikai táblát imádják 🙂 – is többször meg tudták valósítani.
Gratulálok a csapatnak! Szuper volt, hogy tudtunk 11-en lenni! Ez ugyan most okozott feszültséget a játékidőkkel, de nagy stabilitást ad a csapatnak, ha tudunk pihentetni játékosokat, ha nem kell aggódni azon, hogy érvényes lesz-e a meccsünk, hogy a pályára léptetési szabályok és az esetleges kipontozódások miatt be tudjuk-e fejezni kellő létszámmal a meccseket.
Nem sikerült így a magasabb csoportban maradni, bár még most is csak U10-es korosztályos pontkirálynőnk családi kikapcsolódáson volt, így nem a legerősebb keretünkkel mentünk, van tartalék a csapatban.
A Szülőknek köszönöm a segítséget az utazásban!
Hajrá Vác, hajrá VKB, hajrá U11-es csapat!
Beszámolót írta: Medgyasszay Péter, helyettesítő edző