Optofit VKB Vác U11V – Fót SE Leány/A : 82 – 72
Kerepesi VSE – Optofit VKB Vác U11V: 35 – 38
A hétvégén a 7. fordulóban vettünk rész, két új csapat ellen Telkiben. A Fót a felsőbb csoportból érkezett, míg a Kerepes alsóbb besorolásból…
Két nagyon izgalmas, de nagyon különböző meccsünk volt. Az elsőn a neves Fót ellen rendkívül jól kezdtünk, gyorsan 20 pont lett a különbség javunkra, de rendre feljött ellenfelünk 10 pont közelébe. Az utolsó negyedet 13 pontos előnnyel kezdtük meg, de úgy, hogy egy játékosunknak 4 fault-ja volt. Ha beüti az ötödiket, 3 játékossal kellett volna játszunk 4 ellen, ami biztos vereség. De Regő megcsinálta! Volt annyi önuralma, hogy véletlenül se ütött oda! Ebben a korban ennyi figyelem extra! Bravó! Ellenfelünk ugyan élt a helyzettel és nagyon közel jött, a 4. percben már csak 4 pont volt az előnyünk. Azonban egy időkérés és emberfogás cseréje segített ahhoz, hogy a négy U10-es korosztályos játékosunk: Bori, Hanna, Nándi és Regő hatalmas szívvel újra 14 pontra el tudtak húzni, ahonnan csak szépíteni tudott ellenfelünk. Nagy köszönet a gyerekekkel évek óta dolgozó Gubis Gyurinak aki át tudta adni nekik ezt a mentalitást!
A második meccsünkön egy rendkívül agresszívan védekező ellenfelet kaptunk. Teljesen máshogy kellett ellenük játszani, ami idegen volt a gyerekeknek, de működött annyira, hogy pár ponttal végig vezessünk. Azonban szinte a legrosszabbkor, az utolsó negyed 7. percében fordítottak és átvették a vezetést. Egy időkérés után azonban újra működött a VKB-Szív! Több jó labdaszerzéssel, hidegvérrel bedobott büntetőkkel visszavettük a vezetést. A végjátékban, és az egész 4. negyedben Hanna kiemelkedőt játszott, mind a 9 pontunkat ő dobta! Bravó!!!
Gratulálok a csapatnak! Nagyon kellett, hogy legyünk 9-en! Bárki hiányzott volna, nem lett volna meg ez a dupla siker. Következő, utolsó fordulónkra remélem még nagyobb számmal tudunk elmenni. Kelleni fog az erő, mert a dupla győzelemmel csoportot ugrunk, eggyel feljebb fogunk játszani!
A Szülőknek köszönöm a segítséget az utazásban, és a néha még nálam is hangosabb szurkolást 🙂
Hajrá Vác, hajrá VKB, hajrá U11-es csapat!
Beszámolót írta: Medgyasszay Péter, helyettesítő edző