Unitef-CÉH – Optofit-VKB Vác : 66 – 62
A bajnokság szempontjából tét nélküli meccs volt, a 3. helyünk már biztos volt, de mivel előző meccsünkön vesztettünk a bajnokság közepén tartózkodó csapat ellen, szerettünk volna visszavágni.
A technikai problémák miatt eredetileg Budapesten megrendezett idegenbeli meccset rendhagyó módon, Vácon, a felnőtt csapat edzésidejében rendeztük meg. A keretünk nagyon hiányos volt. A kezdő ötösből hárman igazoltan voltak távol (sérülés, vizsga, munka), ketten kisebb sérüléssel vállalták a meccset…
A kezdő ötből most kezdésként csak 1 fő volt pályán, az 5. percig csak 1 pontot sikerült szerezni – büntetőből. Amint második kezdőnk is pályára lépett feljavult a játékunk, de a negyed végére így is 1 ponttal vezetett ellenfelünk. A jó pályán lévő 5-öst és taktikát a 2. negyedben tudtuk megtalálni, akik 6 perc alatt 16:8-as részeredménnyel át is tudták venni a vezetést, azonban az újabb cserék után a félidő végére megint 1 ponttal ment ellenfelünk. A 3. negyedben volt egy taktikailag nem tökéletes próbálkozásunk, 4 pontra nőtt nőtt ellenfelünk előnye, ami a negyed végére picit csökkent, de minimálisan nőtt: 2 ponttal vezettek az utolsó negyed előtt. Az utolsó negyed nem hozott áttörést, sőt tovább tudták növelni az előnyt, és így alakult ki a 4 pontos vereségünk. (Majdnem azonos eredménnyel, mint első meccsünkön: 59:64.)
A meccs a szokottnál rosszabb játékunk miatt ideges volt. Tanulság, hogy az elvárásainkat a lehetőségeinkhez kell igazítani. Egyéni teljesítmények közül kiemelnénk, hogy Tomi megint 20 pont fölé, Balázs 10 pont fölé jutott. Kiemelnénk még Marci játékát, aki védekezésben és támadásban is nagyon jó volt, de a gyorsan összeszedett faultok miatt nem játszhatott annyit, mint amit ezen a meccsen kellett volna neki.
A lényeg nem változott. A harmadik hely megvan, amihez NAGYON gratulálunk a csapatnak. Szeretnénk továbblépni jövőre, amihez a jelenlegi keret megerősítése szükséges.
Hajrá VKB, hajrá Vác!
Beszámolót írták: Medgyasszay Péter, Gubis György edzők