Kőbánya Old Boys – Optofit-VKB Vác : 79 – 51

Bajnokság szempontjából tét nélküli, de presztízs értékű meccsen rossz játékkal maradtunk alul…

Kőbányán megszokott, de nekünk még mindig szokatlan késő esti időpontban kezdődő meccsen az első félidőben még egál volt az állás, aztán szokott időben elmentünk aludni, de a meccs még zajlott 🙁

Az első félidőben ideges volt mindkét csapat rengeteg kidolgozott helyzet maradt ki mindkét oldalon, de 1 ponttal meg tudtuk nyerni a negyedet. A második negyed hozott olyan eredményt ami a bajnokság 2. és 3. helyezettjének mérkőzéséhez illik, de ezt már 1 ponttal a hazaiak húzták be, így lett egy vállalható 32:32-es félidei eredmény. A félidő után azonban sokkal jobban kezdett támadni ellenfelünk. Bármilyen védekezésünk volt, könnyedén játszották át, a mi dobóhatékonyságunk meg visszaesett az 1. negyed szintjére. Az utolsó negyedben pedig már alig sikerült pontot dobni, ők könnyedén játszottak.

Nagyon sok magas posztos hiányzónk volt, nem tudtuk játszani szokott játékunkat. Tanulság, hogy arra a szituációra jobban fel kell készülni, ha ösztönből nem megy a játék, mindenki által ismerten és biztosan kell tudni figurális játékokat játszani, úgy, hogy ebben a szokatlan felállásban is lehessen mihez nyúlni, ha baj van.

Nagy baj persze nincs. A meccs jó hangulatban ért véget. Kőbánya ahogy meccs előtt után is szinte biztos 2. helyezett, mi matematikailag biztos 3. helyezettek vagyunk. Ellenfelünk és csapatunk tagjainak is gratulálunk egész éves teljesítményeikhez!

Utolsó hivatalos hazai meccsünk vasárnap lesz 16.00-tól, ahol esélyesként lépünk pályára. Egy bronzérmet ünneplő pezsgőbontást is tervezünk, várjunk szeretettel minden szurkolónkat!

Beszámolót írták: Medgyasszay Péter, Gubis György edzők