Optofit-VKB Vác – ÁSE nemecsek : 73 – 58
A bajnokság szempontjából tét nélküli meccs volt, a 3. helyünk már biztos volt, de mivel pezsgőzést is hirdettünk illett nyerni 🙂
Ellenfelünk korábbi meccsünk keretéhez képest fiatalabb, erősebb csapattal jött, nálunk meg több sérült volt, 8-an, 8-an tudtunk kiállni, így nem volt lefutott a meccs…
A meccs ezen erőviszonyoknak megfelelően alakult az első két negyedben. Pár ponttal ugyan vezettünk, de nem tudtunk ellépni. Sőt a 3. negyed közepén fordított ellenfelünk, már 4 ponttal vezetett. Egy időkérés, taktikai váltás azonban meghozta az eredményt. Feljavult védekezésünk, amiből gyorsan indulva sok lerohanásunk volt. Felállt játékuk ellen is megtaláltunk a jó játékosszerkezetet, a jó taktikát. Már a 3. negyed végére újra 8 ponttal vezettünk. Innentől a játék képe nem változott, tovább növeltük a különbséget, kényelmes előnyt kialakítva a végére.
Nagy öröm, hogy saját nevelésű fiataljaink meg tudták határozni a meccset. Tomi (U23) 24 pont, Balázs (U17) 15 pont, Asztalos Boti (U18) 9 pont, Lőrinc (U21) 8 pont, Levi (U22) 7 pont.
Gratulálunk a csapatnak, és köszönjük a szurkolók biztatását, a meccs utáni beszélgetést, ünneplést!
Hajrá VKB, hajrá Vác!
Beszámolót írták: Medgyasszay Péter, Gubis György edzők