Optofit-VKB Vác U19 – Százhalombattai KSE : 55 – 70
Több szempontból bosszantó, de nagyon jó elemeket is tartalmazó meccset játszottunk, ahol a végeredmény csalóka lett…
A Százhalombatta egyértelmű esélyesként jött, de idegenben 5 pont volt csak a különbség, úgy, hogy 5-en játszottunk. Most se volt teljes keretünk, de győzni szerettünk volna.
A bemelegítésre többen késve jöttek, és talán ez is okozta, hogy a meccs elején mindent kihagytunk. Az 5. percben 10:0 állásnál kellett időt kérni. Ez után kiegyenlített lett a játék a 3, negyed közepéig, amikor lendületbe jöttünk: 19:2-es rohanással kiegyenlítettünk a 4. negyed elejére! Ellenfelünk, és edzőjük is láthatóan ideges lett. Sajnos itt több rossz bírói döntés volt, a faulttal együtt bedobott kosarak helyett támadó faultot fújtak, ami szétzilált minket, megnyugtatta az ellenfelet. El is fogyott az erő, a kezdőből cserét kértek a kritikus időszakban, ami ahhoz vezetett, hogy sok buta eladott labda után ellenfelünk csinált 19:4-es rohanást ami összességében egy kényelmes győzelmet jelentett, ami azért nem volt az!
Úgy láttam a fiúk is látták, hogy ez nem volt rossz, majdnem mindenki pontot is dobott. Gratulálok a csapatnak.
Jó, hogy edzéseink többségében U16-osokkal együtt már tudunk játékokat gyakorolni, de sokaknak az edzéslátogatottsága még mindig nagyon alacsony, az erő, a tudás, a rutin a készségek nincsenek azon a szinten amire képességük pedig meglenne…
Beszámolót írta: Medgyasszay Péter, edző