Optofit VKB Vác – Százhalombattai KSE/B 48 – 65 (11-19,9-13,9-12,19-21)

A mérkőzés kiegyenlítetten indult, és bár az első negyed végén kaptunk pár szerencsétlen kosarat, minden esélyünk meg volt, egy szoros játékkal a győzelemre is. A vereség legfőbb oka a kis létszám. Gyakorlatilag 5 emberrel játszottunk végig. Ketten sérülten jöttek, nem is léptek pályára, ketten pedig az U14-es csapatból úgy, hogy délelőtt meccset játszottak. Nekik mindezért köszönet jár.

Az ellenfél 26-osát nem bírtuk tartani, magas, jófelépítésű, ügyes játékos volt, sok támadó lepattanót sikerült megjátszania. Nekünk felállt emberfogás védelem ellen továbbra is szépen mentek a kettő-kettők, de bonyolultabb mozgásokig nem jutottunk el. Kosaraink nagyobb részét átmeneti játékból szereztük, volt néhány igazán látványos akciónk. Nem tudtunk koncentráltan játszani, a kihagyásokat kihasználta az ellenfél, a lepattanókat jól szedték, a szabad betörési lehetőségeket ügyesen kihasználták.

Összességében nincs miért szégyenkeznünk, hősiesen küzdött mindenki.

Beszámolót írta: Tóth Péter, edző