Radobasket BDSE – Optofit VKB Vác 87 – 65 (13-19,29-9,22-22,23-15)
Krónikus létszámhiánnyal küzdünk.
Ez a meccs is nyerhető lett volna. Az első egyedben ezt éreztük is, csak nagyon gyorsan összeszedtünk 3-4 faultot, és attól kezdve átjáró lett a zónánk, cserék híján nem mertünk keményebben odalépni.
A faultok után 26 büntetőt dobott az ellenfelünk jó százalékkal. Az előző meccs értékelésében leírt hibáinkat most is hoztuk hiánytalanul. Az első negyed emberfogása és letámadása ellen szépen ment a játék. A második negyedben az ellenfél átállt 1:3:1-es zónára, ami ellen nehezen találtuk a megoldást, azt hiszem itt ment el a meccs, és persze ott, hogy nem tudtunk cserélni. A 7 db 3 pontos jó százalékkal megsüvegelendő, és volt néhány szépen kidolgozott tudatos csapatmozgás is. Nincs miért szégyenkeznie a fiúknak. Kihozták a maximumot.
Dicséret érte!
Beszámolót írta: Tóth Péter, edző