ORSZÁGOS – U16 – 2023-2024

U 16 csapatunkat az NBI-es MAFC-ot működtető Basket Kft-vel együttműködésben indítjuk az országos bajnokságban.

A csapat magjának ez lesz a harmadik versenyszezonja. Idén szintet lépünk, a Pest Megyei Bajnokság után az Országos Bajnokságban indulunk. Új a terep, nem ismerjük az ellenfeleket. Bízunk benne, hogy a sok tehetséges játékossal felálló kemény mag az újakkal kiegészülve folytatni tudja múlt év végi jó szériáját és sok győzelemmel tovább tud fejlődni az új környezetben is.

Ismertetőt írta: Medgyasszay Péter, edző

A csapat tagjai:

Idei eredményeink:

Eredményeink

2022/2023
U15-ös fiú csapat (lányokkal kiegészülve) a Pest Megyei Bajnokság Serdülő
U15-ös fiú csapat (lányokkal kiegészülve) a Pest Megyei Bajnokság Serdülő, Lasanc Ábel bajnokságában indultak. Az alsóházi rájátszást megnyerve összességében a bajnokság 7. helyén végeztek.
2021/2022
U14-es fiú csapat (lányokkal kiegészülve)
U14-es fiú csapat (lányokkal kiegészülve) versenyzői első évben versenyeztek ebben a szezonban. A Pest Megyei Bajnokság Serdülő, Lasanc Ábel bajnokságában indultak. Az utolsó helyek egyikén végzett, csak a szezon második felében nyert mérkőzéseket.

Edzés időpontok:

Tagdíj: 8000 Ft/hó/fő

Csapatunk hírei:

U16 MECCS: Radobasket BDSE 05.18.

Krónikus létszámhiánnyal küzdünk.  Ez a meccs is nyerhető lett volna. Az első gyedben ezt éreztük is, csak nagyon gyorsan összeszedtünk 3-4 faultot, és attól kezdve átjáró lett a zónánk, cserék híján nem mertünk keményebben odalépni. 

U16 MECCS: Dunaharaszti MTK 05.16.

Visszavágtunk Dunaharasztinak a hazai mérkőzésen.Az átmeneti játékkal sikerül megverni őket. Vilmos, Kolos szépen indultak. Előd hozta a kosarait, Soma a hárompontosait.

U16 MECCS: Százhalombattai KSE/B 04.28

A mérkőzés kiegyenlítetten indult, és bár az első negyed végén kaptunk pár szerencsétlen kosarat, minden esélyünk meg volt, egy szoros játékkal a győzelemre
is. A vereség legfőbb oka a kis létszám. Gyakorlatilag 5 emberrel játszottunk végig.

KOSÁRLABDA PALÁNTA 3. FORDULÓ

Március 29.-én virágvasárnap került megrendezésre a következő kosárpalánta verseny. Majdnem teljes létszámban, 12 fővel vettünk részt az utolsó játéknapon.

U16 MECCS: BL Basket

Hosszabb szünet után játszottunk újra ajnoki mérkőzést. Jól indult a meccs, de sajnos a végére elfáradtunk. Kevesen oltunk, elsősorban ez a vereség oka.

U16 MECCS: Radobasket BDSE

U16-os csapatunk megszerezte első győzelmét a rájátszásban. Voltak biztató jelek az előző százhalombattai mérkőzésen is, de mos igazán oda tették magukat a fiúk. Nem mondhatni, hogy hibátlanul, akarattal, jó játékkal, sikerült behúzni ezt a mérkőzést.

U16 MECCS: Százhalombattai KSE/B

Sűrű hóesésben, szokatlan időpontban, hétfőn este 18:30-ra utaztunk Százhalombattára, nem teljes kerettel. A fiúk nagyon szépen teljesítettek, végig volt tartása a csapatnak, többször is vissza tudtunk jönni a meccsbe, de most ellenfelünk nyert.

KOSÁRLABDA PALÁNTA 2. FORDULÓ

1. hely a Kosárlabda Palánta sorozat 2. fordulóján! Betegségek ellenére is voltunk 10-en, jó ellenfeleket előztünk meg! A díjátadón Palántáink egy legendával, Kiss Lenkével is találkozhattak!

U16 MECCS: Beszterce KK

Hétfőn délután Salgótarjánba utaztunk 8 fő-vel nekik mindenféleképp köszönet jár. 30-0 után Erik megjegyezte: „Ezt meg lehet nyerni”. Attól kezdve sikerült felpörögni és lényegesen jobban teljesíteni.

U10 csapatépitő program

A hétvégén U10-es csapatunkkal csapatépítő programon vettünk részt ahol a Honvéd – Kaposvár NB1-es mecset néztük meg. A gyerekek lelkesen szurkoltak, biztos sokat tanultak a meccsből és hasznos volt a látogatás.